Väestav beebiootuspidu “Emale Pai”

See beebipidu on loodud, et pakkuda toetust ja armastust beebiootel naisele.  Ema väestamise pidu on südamlik alternatiiv baby showerile, et tähistada naise sündimist emarolli ja tugevdada suhteid tugivõrgustikuga. Kui enamasti on beebipidu suunatud beebile ja lõbusatele mängudele, siis ema väestamise peol tunnustatakse naist, kes on läbimas oma elu suurimat muutust. Tseremoonia keskendub emaks saamise teekonna emotsionaalsetele aspektidele ning materiaalsete väärtuste asemel kingitakse toetust.

Kellele, millal?

Tulevast ema toetav beebipidu viiakse traditsiooniliselt läbi 3. trimestril. Peole võiks tulla beebiootel naine koos tugigrupiga (8-20 naist): sõbrannade ja sugulastega, kellega on hea ja turvaline koos olla. Eesmärgiks on luua tugev naistevaheline ühendus, mis väestab beebiootel naist teekonnal rasedusest sünnituse ja lapsekasvatuseni välja.

Mida oodata “Emale Pai” beebipeolt?

Koosviibimise põhielemendid on pärit iidsetest tavadest, kuid iga pidu on veidi erinev, lähtun ema ja toetusgrupi soovidest. Loome sügavalt lõimunud toetusringi, kellele ema saab loota ka pärast beebi sündi,  vabastame hirmud, pakume emale meeldivaid hoolitusi, jagame toetust ja südamest-südamesse kingitusi, jutustame inspireerivaid lugusid ja tutvume naljakate tavadega, tõstame ema energiataset, et tal jaguks jõudu sammuda enesekindlalt vastu oma uuele rollile sündiva beebi emana. Ema väestamise pidu sobib ka mitmendat korda emaks saavale naisele.

Soovi korral põimin ürituse informatiivsesse poolde miniloengu teie valitud teemal, nt:

  • 40 päeva pärast sünnitust ehk nurgavoodiaeg
  • Kauni imetamissuhte loomine
  • Läheduse hoidmine vanema lapsega pärast beebi sündi
  • Milleks ja kuidas teha sünnitusjärgset plaani?
  • “Baby brain” ehk mis juhtub naise ajuga pärast sünnitust

Hind, kestus, asukoht

Osalustasu on 27 € inimene, kui pidu toimub seltskonna enda ruumides  (alla 8 inimesega seltskonna puhul tuleb tasuda siiski 8 inimese eest). Oma ruumi puudumisel lisandub hinnale ruumide rent 55 EUR. Beebiootuspidusid viin läbi peamiselt Harjumaal, kokkuleppel üle Eesti. Peo jaoks arvesta ca 3-4 h.

 Hinnas sisaldub:

  • Ema väestavate ja gruppi ühendavate tegevuste juhendamine ja läbiviimine
  • Doula-imetamisnõustaja miniloeng grupi poolt valitud teemal
  • Ühistegevuste ja ema hoolituste jaoks vajalikud vahendid

Minust

Väeka ürituse viin läbi kui ema, kes on sünnitanud kaks last ja kui doula-imetamisnõustaja, kes usub, et naistes, kes üksteist toetavad, on erakordne jõud. Ma tean, mis tunne on minna beebiga koju ja mõelda: “Mis nüüd siis saab?” Ma tean, mis tunne on tunda üksildust, kui kõigi tähelepanu on beebil.  Ma tean, mis tunne on, kui tullakse appi, aga ei küsita, millist abi vajan.

Õnneks ma tean ka, mis tunne on, kui keegi on hingega juures ja toetab tingimusteta. Kinnitan oma kogemusest seda, mida ütlevad ka uuringud: tugigrupi olemasolu on üks võtmetegureid sünnitusjärgsel taastumisel ja emarolliga kohanemisel. Vastsündinu heaolu tagamiseks tuleb esmalt hoolitseda tema ema eest!

Kui ema on hoitud, on ka beebi hoitud!

 

 

Scroll to Top