Väestav beebipidu “Emale Pai”

“Emale Pai” beebipidu on loodud pakkumaks toetust ja armastust beebiootel naisele. Ema väestav beebipidu on südamlik alternatiiv baby shower’ile, et tähistada naise sündimist emarolli ja tugevdada tema suhteid tugivõrgustikuga. Kui baby shower’i tähtsaks osaks on lõbusad mängud, siis “Emale Pai” beebipeol tunnustatakse naist, kes on läbimas oma elu suurimat muutust. Tseremoonia keskendub emaks saamise teekonna emotsionaalsetele aspektidele ning materiaalsete väärtuste asemel kingitakse toetust.

“Emale Pai” beebipidu: kellele, millal?

Tulevast ema toetav beebipidu viiakse traditsiooniliselt läbi 3. trimestril. Peole võiks tulla beebiootel naine koos tugigrupiga (8-20 naist): sõbrannade ja sugulastega, kellega on hea koos olla. Eesmärgiks on luua tugev naistevaheline ühendus, mis väestab beebiootel naist teekonnal rasedusest sünnituse ja lapsekasvatuseni välja.

“Emale Pai” beebipidu: mida oodata?

Koosviibimise põhielemendid on pärit iidsetest tavadest, kuid iga pidu on just nende naiste nägu, kes sellest osa võtavad. Loome sügavalt lõimunud toetusringi, kellele ema saab loota ka pärast beebi sündi,  vabastame hirmud, pakume emale meeldivaid hoolitsusi, jagame toetust ja südamest-südamesse kingitusi, jutustame inspireerivaid lugusid ja räägime sünnitusjärgsest ajast, tõstame ema energiataset, et tal jaguks jõudu sammuda enesekindlalt vastu oma uuele rollile sündiva beebi emana. Ema väestamise pidu sobib ka mitmendat korda emaks saavale naisele.

Sünnitusjärgsele ajale keskenduvaks loenguks saab ema valida enda jaoks enim kõnetava teema:

  • 40 päeva pärast sünnitust ehk “nurgavoodiaeg”
  • Kauni imetamissuhte loomine
  • Läheduse hoidmine vanema lapsega pärast beebi sündi
  • Sünnitusjärgse plaani koostamine
  • “Baby brain” ehk millised muutused toimuvad naise ajus emaks saades

Hind, kestus, asukoht

Osalustasu 27 EUR / inimene.

Minimaalne osalejate arv on 8 inimest (väiksema grupi puhul palun tasuda 8 eest).

Beebipidu tulen läbi viima teie endi poolt valitud ruumi (selleks sobib hästi avaram elutuba, terrass, hea ilma puhul ka aed). Pidusid juhendan peamiselt Harjumaal, kuid transpordikulude hüvitamisel saame kokkuleppele üle kogu Eesti. Peo kestus ca 3 h.

Minust

Väeka beebipeo viin läbi kui kahe lapse ema, sünnitusjärgne doula ja imetamisnõustaja, kes usub, et naistes, kes üksteist toetavad, on erakordne jõud. Kinnitan oma kogemusest seda, mida ütlevad uuringud: tugigrupi olemasolu on üks võtmetegureid sünnitusjärgsel taastumisel ja emarolliga kohanemisel. Ema sünd on sama oluline kui beebi sünd!

Loe lisaks minu blogist.

Beebipeo broneerimiseks kirjuta mulle: doula@neljastrimester.ee 

et
Scroll to Top