Doula Daisi

 

Minu nimi on Daisi, olen ema, sünnitusjärgne doula / perede toetaja, imetamisnõustaja ja beebiootuspidude juhendaja.

Mind on alati köitnud naiselikud teemad ja lummanud piiritu jõud, mis naistes peitub. Siiski polnud mul õrna aimugi, millist emotsionaalset ja füüsilist vastupidavust nõuab uuele inimhingele esimese kodu pakkumine ja ööpäevaringselt tema eest hoolitsemine. Ma ei olnud märganud, kuidas pärast lapse sündi läheb kõigi tähelepanu beebile ja kui üksildasena võib värske ema end selles olukorras tunda. Ma ei teadnud, kui eluliselt oluline on toetada emasid, pakkudes neile nii praktilist abi kui soojust ja hoitust. Kuigi võin öelda, et minu lapsed avasid mulle väravad piiritu armastuse salaaeda, pean ka tunnistama, et sündimine emarolli on olnud mu elu kõige raskem õppetund. Emaks saamine näitas mulle, kui palju üks naine suudab tegelikult kanda, kui ta on sünnitusjärgsel ajal toetatud ja mis juhtub siis, kui teda ei osata toetada või tal puudub toetusgrupp.

Haridustee

Olen saanud doula ja imetamisnõustaja väljaõppe Põlistarkuste ja Rahvaravi koolis; läbinud Austraalia Ämmaemandate kolledži poolt tunnustatud Postpartum Education and Care Professional täiendõppe kava ja pean oluliseks elukestvat enesetäiendust.

2024 Kookonhoolitsus ja sünnitusjärgne kõhumassaaž (Koolitaja: Natalie Sanna)
2024 Loovteraapilised lahendused 1-6 a lastega (koolitaja A. Kiinvald)
2023 Postpartum Education and Care Professional (Newborn Mothers Australia, koolitajad: J. Jones, A. Anderson, A. Stinton, K. Cortés)
2023 Väikelapse (0-6 aastat) esmaabi (Koolitaja K. Laube)
2022 Vaimse tervise hoidmine ja taastamine muusika ja helide abil (Koolitaja M. Vou)
2021/2022 Lastemassaaži algkursus (Koolitaja M. Must)
2021 Lapsevanemlusprogramm Imelised Aastad (Koolitajad I. Bachaus, M. Bergström)
2021 Kuidas aidata ema ja last sagedamini ettetulevates keerulistes olukordades (Koolitajad R. Raukas, Ü. Lember, M. Põldma jt)
2020 2–3-aastaste laste rinnast võõrutamine (Koolitaja Ü. Lember)
2020 Imiku lisatoitmine (Koolitaja R. Raukas)
2020 Kinesioteipimine (Koolitaja L. Toots)
2019-2020 Doula, pere- ja sünnitoetaja, Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool (Koolitajad K. Mikko, I. Kaoküla, E. Piirimäe, K. Lillestik, Ü. Lember, R. Verlin)
2019-2020 UNICEF materjalidel põhinev imetamisnõustajate koolitus (Koolitajad Ü. Lember, R. Verlin)
2015 Teraapiline loovkirjutamine (Koolitaja T. Kõnnussaar)
2012 Kristalliteraapia (Koolitaja E. Veismann)

Kuulun Eesti Sünnitoetajate Ühendusse ja Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingusse.

Tahad minust veel teada? Aga palun:

Podcast “Beebipalavik”

Soovin, et iga naine tunneks end toetatuna. Naiselik tarkus ja eneseusaldus saavad parimal moel avalduda, kui naine on toetatud ja tunneb end turvaliselt. Beebi sünd on imeline ja ainulaadne sündmus, mille tulemusel ei sünni ainult beebi, vaid sünnivad ka ema, isa ja uus pere. Ilus sünnikogemus ja esimesed kuud väljaspool kõhtu ehk neljas trimester on aluseks tervele lapsele, terve laps tervele ühiskonnale.

Armas ema, oled sellel teekonnal vaid loetud arv kordi. Sa vajad ja väärid sama palju toetust ja hoolt kui sinu beebi. Väärtusta seda imelist aega, väärtusta iseennast!

 

et
Scroll to Top